کاپوزیت|درب ضد سرقت|درب ضد حریق|مواد معدنی|عدم وجود آزبست|ورق عایق و نسوز|کاربرد ورق

درب ضد سرقت

توضیحاتی در مورد درب ضد سرقت و کاربرد ورق عایق و نسوز 

کاربرد ورق عایق و نسوز در درب های ضد سرقت

این ورق از جنس مواد معدنی ساخته شده است و هیچگونه آزبست و مواد شیمیایی در آن بکار گرفته نشده است که با به کار بردن این ورق در ساخت درب ها میتوان این درب هارا به عایق صوت و دما و

همینطور نسوز کردن تا دمای 1400 درجه سانتی گراد تبدیل کرد

مان‌طور که از نام درب ضد سرقت مشخص است، این‌گونه درب‌ها با توجه به استحکام و ساختاری که دارند مانع ورود سارقان به منزل شما می‌گردند. در ادامه این مطلب به بررسی انواع درب ضد سرقت و مقایسه آن با انواع درب‌ها خواهیم پرداخت. درب ضد سرقت از کلاف‌های فلزی مستحکم و صفحات فلزی ساخته‌شده و جهت مقابله با اهرم شدن، برش، فشار و تخریب احتمالی توسط سارقین ایمن گشته‌اند. در طراحی این درب‌ها، قسمت لولاها در داخل و سمت آپارتمان قرارگرفته‌اند و این امر مانع از این می‌شود که سارقان بتوانند از بیرون با وارد کردن نیرو و یا اهرم، درب واحد شما را از جا در بیاورد و وارد واحد شوند. قفل و یراقی که بر روی درب‌های ضد سرقت به کار گرفته می‌شوند اغلب از مرغوب‎ترین یراق‌آلات می‌باشند که سازندگان این قفل‌ها، از روش‌های امنیتی متعددی، جهت جلوگیری از دست‌کاری در آن و یا تخریب توسط دریل و مته را به‌کار می‌گیرند.

با توجه به موارد ذکر شده، شما می‌توانید از بابت ایمنی قفل‌ها آسوده باشید. تمامی این مزایای درب ضد سرقت (البته از نوع مرغوب)، باعث شده، استفاده‌کنندگان با خیال آسوده درب آپارتمان و یا واحد مسکونی خود را قفل کرده و از منزل خارج شوند. شاید در نظر شما نرده‌های فلزی آکاردئونی و یا ثابت، دارای ایمنی بالایی باشند، اما چند نکته مهم در این رابطه وجود دارد که در ادامه توضیح مختصری در رابطه با نرده های فلزی اشاره خواهیم کرد. درب‌های معمولی، دارای درزها و شکاف‌های بزرگ‌تر نسبت به درب ضد سرقت می‌باشند و خود عاملی خواهند بود که سارق به‌راحتی با ابزارهای مختلف اقدام به وارد نمودن آسیب و فشار به قفل‌های ورودی این‌گونه درب‌ها نموده و وارد ساختمان شما شوند. نرده‌های فلزی از نوع آکاردئونی دارای قسمت‌های اتصال لولایی بین قطعات می‌باشند که مهم‌ترین نقاط ضعف آن‌ها می‌باشند. سارقین معمولا با وارد نموندن فشار توسط اهرم با میله بلند و یا حتی استفاده از جک های خودرویی اقدام به له کردن و شکستن این‌گونه نرده‌ها کرده و از آن‌ها عبور می‌کنند. نرده‌های ثابت نیز به دلیل لولاهای بیرونی توسط اهرم کردن و از جا در آوردن لولاها آسیب‌پذیر هستند.

در کنار تمام مزایای درب ضد سرقت از لحاظ ایمنی، از کنار مزیت‌های ظاهری و زیبایی آن‌ها نیز نمی‌تواند گذشت. معمولا درب‌های ضد سرقت از نظر ظاهری بسیار زیباتر از درب‌ها معمولی ساخته می‌شوند و مواد به‌کاررفته در آن‌ها مرغوب‌تر از انواع دیگر درب‌ها می‌باشند. سهولت استفاده از درب های ضد سرقت نسبت به سایر درب ها بیشتر بوده و دیگر نیازی به باز و بسته کردن قفل‌ها و نرده‌های سنگین نیست.


چاپ